Third Time Lucky | Spacer po Poznaniu
Blog, lifestyle, książki, kuchnia, podróże, gotowanie, wnętrza, inspiracje, dyi, optymizm
564
post-template-default,single,single-post,postid-564,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Spacer po Poznaniu

Te spacery po miastach Polski zaczynają być swoistym rytuałem u mnie na blogu. Pojawił się już wcześniej spacer po Gdańsku, a teraz czas na Poznań. Zapraszam !
Poznań przywitał nas niesamowitym upałem, po tych nadmorskich wojażach ciężko było się przestawić w takiej pogodzie na zwiedzanie, jednak my wyruszyliśmy tam bardziej po to, by na luzie Poznań pooglądać, pospacerować nad Maltą i wypić dobrą kawkę lub coś zimnego.
W Poznaniu na rynku spotkaliśmy pozytywnych chłopaków, którzy chcieli zrobić swojemu kumplowi na kawalerski wieczór niespodziankę i chodząc z kamerką szukali osób, którzy złożyli by mu nietypowe życzenia, udało im się nas namówić, szkoda, że nie zobaczymy efektu ich pracy .

IMG_0330

IMG_0297

Co polecam? Czyli moje poznańskie MUST SEE
Cafe La Ruina – klimatyczna cudna knajpka na kawę i nie tylko. Ich serniki przechodzą najśmielsze oczekiwania, jadłam czekoladowy NIEBO W GĘBIE :) Wnętrze też bardzo nietypowe, najlepsza jest ubikacja, więcej nie zdradzę, musicie tam wstąpić koniecznie, jeżeli będziecie w Poznaniu.

IMG_0219

IMG_0238

IMG_0230

IMG_0234

IMG_0228

Potem od razu polecam wstąpić do Bramy Poznania – interaktywnego muzeum, w ciekawy sposób można dużo dowiedzieć się o historii Ostrowa Tumskiego, a potem spacerkiem na Ostrów Tumski oczywiście :)

IMG_0259

IMG_0282

Lody Chwaliszewo – Poznań słynie z tego, że można zjeść przepyszne lody wyrabiane metodami tradycyjnymi, od razu to się czuje, każda z takich lodziarni przeważnie ma z 6- 7 smaków.

IMG_0302

IMG_0301
Cukiernia Artisan – nowa cukiernio- piekarnia, widać od razu, że tworzona z pasją. Można wstąpić na śniadanko ( przeróżne kanapki podawane na ciepło : z tuńczykiem, łososiem, kurczakiem,do wyboru, do koloru :) po chleb, którego jest tam bardzooo dużo rodzajów, lody ( jagoda kamczacka!) kawa, sałatki robione na miejscu. Można zamówić sobie śniadanko w stylu angielskim, hiszpańśkim itp.REWELACJA!

IMG_0340

IMG_0343

IMG_0359

IMG_0361
No i TAPASTA – miejsce na obiadek, tam trafiłam za sprawą kochanych dziewczyn Basi i Moniki, nie pożałowaliśmy. Makaron ręcznie wyrabiany z klopsikami i borowikami + lemoniada. Już zgłodniałam :)

IMG_0373

IMG_0377

Brak komentarzy

Zostaw komentarz