Third Time Lucky | Jak wakacje to tylko Polska
Blog, lifestyle, książki, kuchnia, podróże, gotowanie, wnętrza, inspiracje, dyi, optymizm
825
post-template-default,single,single-post,postid-825,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Jak wakacje to tylko Polska

Już początkiem maja zaczęłam przeglądać oferty hoteli i miejsca na wakacje. Po głębszym namyśle doszłam do wniosku, że w ogóle nie mam zamiaru wyjeżdżać za granicę, nawet tego nie biorę pod uwagę. Dlaczego? Ano zebrałam parę argumentów, które przemawiają za tym, by odpocząć w Polsce.

 

1. Słoneczna i upalna pogoda.

 

Ha! Czyli powód dla którego większość opuszcza nasz kraj i leci w nieznane albo znane tropiki.Nie kręci mnie ostatnio ten upał i wylegiwanie się na plaży. Wystarczy kocyk, trawka  i pół godzinki w ogródku z moim ulubionym koktajlem, gazetką, a maluch śpi w wózku na moim oku.Więcej takiego odpoczynku nie potrzebuje, bo chyba najzwyczajniej mnie nudzi, nie lubię leżeć i nic nie robić.

 

2. Podróż z dzieckiem nie rozpieszcza

 

Biorę pod uwagę miejsca do 3h podróży. Nie kręcą mnie długie podróże z dzieckiem. Są po prostu męczące i dla nas i dla dziecka. Trzeba się trochę nagimnastykować by tego malucha zabawić, chyba, że jest to pora snu, tylko jaką mamy pewność, że będzie spało tyle godzin? Wypad nad morze samochodem to w sumie dwa dni w plecy ( droga do i z powrotem) Maluch często płacze i marudzi. Z kolei podróż samolotem to trochę jak na bombie, nigdy nie wiadomo, kiedy zabolą uszka, zrobi się niedobrze lub po prostu maluch się znudzi.

 

3. Zbyt drogie

 

Nie będę ukrywać- lubimy świetne hotele z basenami i innymi udogodnieniami. Uwielbiamy jeść pyszne jedzenie w klimatycznie urządzonych knajpkach, a to za granicą dużo większe koszty. Wolimy luksusu poużywać sobie, tu w Polsce.

 

4. Tłumy

 

Wspominam zeszłoroczne wakacje, wszędzie tłum ludzi. Nie mówiąc już o zwiedzaniu, upale i dziecku w wózku lub nosidełku, chyba wróciłabym bardziej zmęczona z takich wakacji. Pewnie, że można wybrać miejsca urokliwe, ciche. Tyle, że tłum spotkamy tez na lotnisku czy na plaży.

 

5. Bezpieczeństwo

 

Tańsze alternatywy wakacji za granicą nie są zbyt bezpieczne. Pal licho jadąc samemu, ale z dzieckiem chyba zmienia się perspektywa myślenia. Pewnie wiele rzeczy jest w mediach bardzo nagłaśnianych, choć zamach terrorystyczny to zamach.

2

3 komentarze
 • Lawyerka
  Napisane 09:34h, 09 września Odpowiedz

  Wprawdzie nie mam dzieci, więc na odpoczynek patrzę z nieco innej perspektywy, ale latem lubię ruszyć w Polskę. Często wyjeżdżaliśmy na malutką wioskę na Lubelszczyznę, do rodziny i odpoczywaliśmy w ciszy i spokoju. Lato w Polsce przy odrobinie szczęścia potrafi być piękniejsze niż na tropikalnych plażach. Za to zimą lubię się wyrwać chociaż na tydzień na Wyspy Kanaryjskie. Wygrzać kości :)

 • Arleta
  Napisane 20:53h, 06 czerwca Odpowiedz

  To gdzie w tą Polskę ruszacie? My w planie morze – tylko my troszkę bliżej mamy ;) Mamy też nadzieję, że nasza księżniczka pozwoli dojechać spokojnie :) A jeśli ogarniemy temat to może za rok rozbujamy się w góry :) ;)

  • Ewelina
   Napisane 20:32h, 14 czerwca Odpowiedz

   Prawdopodobnie Kotlina Kłodzka :)

Zostaw komentarz