Third Time Lucky | Drugie życie mojej komody- totalna metamorfoza
Blog, lifestyle, książki, kuchnia, podróże, gotowanie, wnętrza, inspiracje, dyi, optymizm
171
post-template-default,single,single-post,postid-171,single-format-image,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Drugie życie mojej komody- totalna metamorfoza

     Dzisiejszy wpis dość spontaniczny, bez wcześniejszego przygotowania, a mianowicie krok po kroku o tym, jak odnowiłam moją starą komodę czyli metamorfoza komody w skrócie.    U mnie remont pełna parą, na pewno o efektach pochwalę się na blogu, więc póki co wzięłam się za odnawianie mebli, które już od dawna chodziło mi po głowie. Niestety od razu przyznaję się bez bicia, że nie mam za wiele zdjęć, ponieważ nie miałam w planach robić z tego wpisu na bloga, ale na prośbę mojej koleżanki takowy tworzę (buziaki dla Izy :) Najlepiej przerabiać meble z litego drzewa, i do niedawna żyłam w świadomości, że tylko takie się do tego nadają. Moja komoda wykonana była z płyt wiórowych, to nie było drzewo  a jednak się udało, ja z efektu jestem mega zadowolona i chyba zostanie w salonie.

Komoda wyglądała mniej więcej tak, niestety nie mam zdjęcia sprzed renowacji:

komoda renowacja

Potrzebne mi były :

1.Farba Tikkurila Everal semi matt  1 litr ok.40 zł

farba

2. Wałki, najlepiej gąbczaste, jeden większy, drugi mniejszy- do  miejsc trudniej dostępnych

IMG_20140807_181845

3. Papier ścierny, grubość 200-320, zależy jak bardzo komoda jest zniszczona.

4. Nowe gałki, jeżeli planujemy wymianę lub jakiś lakier w sprayu by je odnowić.              Ja,a właściwie moja siostra kupiła mi gałki w IKEI model ULVSBO, 2 szt to koszt 7,99 zł.

ulvsbo-gaka__0179859_PE332012_S4

5. Ciff mleczko + gąbka, rozpuszczalnik, benzyna ekstrakcyjna

do dzieła!

Pierwszy etap- rozkręć komodę na części, następnie przeszlifuj każdą część papierem ściernym i oczyść z pyłu.

Drugi etap -wyczyść porządnie całą komodę ciffem, po dokładnym wytarciu przemyj benzyną ekstrakcyjną

Trzeci etap- przystępujemy do malowania, każdą część komody, w szczególnośći jej frontowe drzwi i szuflady dokładnie malujemy wałkiem, czekamy aż wyschnie i nakładamy kolejną warstwę farby, aż do uzyskania porządanego efektu.

20140809_193542

Czwarty etap- jeżeli komoda jest wymalowana i pięknie nam wyschła, skręcamy ją, (możliwa na tym etapie wymiana gałek) cieszymy się nią następne 5, 10 lat :)

~gotowa komoda~

komoda2

komoda1

Parę moich wskazówek:

*Wybierz odpowiednie miejsce do malowania, ja malowałam na balkonie i niestety przy wietrznej pogodzie musiałam zrobić mała przerwę bo przyklejały mi się do niej jakieś insekty lub inne niespodzianki.
**Zabezpiecz dokładnie miejsce malowania, gazetami lub folią.
*** Pod żadnym pozorem nie susz komody w domu, poczekaj aż całkiem wyschnie taki lakier jest trujący, więc lepiej go nie wdychać.
5 komentarzy
 • vivenne westwood
  Napisane 01:32h, 05 listopada Odpowiedz

  Mrs Westwood also criticizes her ex-partner Malcolm McLaren, despite the fact their collaborations during the Seventies will feature prominently at the upcoming Costume Institute’s, Punk: Chaos to Couture, exhibition.Margherita Missoni is pregnant! Fashion heiress revealed to be expecting her first child with racing driver Eugenio Amos Queen of style: Victoria Beckham is mocked up as iconic monarch in fashion royalty magazine special ‚He was not a nice person. Very messed up,’ she said.

 • Tina
  Napisane 23:47h, 03 listopada Odpowiedz

  I discovered your Third Time Lucky | Drugie życie mojej komody- totalna metamorfoza page and noticed you could have a lot more hits. I have found that the key to running a website is making sure the visitors you are getting are interested in your niche. There is a company that you can get traffic from and they let you try the service for free. I managed to get over 300 targeted visitors to day to my website. {Check it out here:|Visit them http://ateffa.ms/T3c

 • Brittany
  Napisane 02:10h, 31 października Odpowiedz

  This is a message to the admin. Your Third Time Lucky | Drugie życie mojej komody- totalna metamorfoza website is missing out on at least 300 visitors per day. I have found a company which offers to dramatically increase your visitors to your website: http://pad7.de/u They offer 500 free visitors during their free trial period and I managed to get over 15,000 visitors per month using their services, you could also get lot more targeted visitors than you have now. Hope this helps :) Take care.

 • aniamaluje
  Napisane 18:45h, 15 września Odpowiedz

  Bardzo podoba mi się efekt, nigdy bym nie pomyślała, ze to odświeżany mebel ;-)

 • MakeYourOwnSpace
  Napisane 18:26h, 12 września Odpowiedz

  Fajnie wyszło:) wiem ile to wymaga pracy ale najważniejszy jest efekt końcowy.

Zostaw komentarz