Third Time Lucky | Czy spodziewałaś się tego będąc w ciąży?
Blog, lifestyle, książki, kuchnia, podróże, gotowanie, wnętrza, inspiracje, dyi, optymizm
713
post-template-default,single,single-post,postid-713,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Czy spodziewałaś się tego będąc w ciąży?

Wiele rzeczy nie sposób sobie wyobrazić będąc w ciąży, kobieta czyta tysiące poradników, gazet chce się przygotować do roli mamy jak najlepiej tymczasem życie zaskakuje, teoria często z praktyką ma niewiele wspólnego. Co mnie zaskoczyło?
 • Gdy pierwszy raz miałam przebrać Maleństwo nie sądziłam, że będzie taki malutki. Bałam się by mu nie zrobić krzywdy. Tylko pajace wchodziły w gre. Bałam się ubrać mu cokolwiek przez głowę.
 • To co czuje mama pierwszy raz tuląc maleństwo nie sposób opisać. Zalewa Cie fala euforii, miłości i radości zapomina się o całym bólu. Nie mogłam w to uwierzyć jeszcze przed porodem, ale przeżyłam i potwierdzam :)
 • Nie sądziłam że płacz dziecka potrafi postawić mnie na równe nogi. Czujesz się odpowiedzialna za to bezbronne stworzenie. Nie wiesz często na początku dlaczego płacze i serce Ci się kraje bo chcesz mu jak najszybciej pomóc, tymczasem maluszki płaczą dużo, bo to ich jedyna forma komunikacji. Płaczą bo są głodne, zimno, nudzą się, nie potrafią zasnać i tysiąc innych powodów niektórych nadal nie odkryłam.
 • Odkryłam też że do powieszenia prania czy ugotowania obiadu wystarczy jedna ręka. Moja pomysłowość nie zna granic. Jestem na pewno dużo lepiej zorganizowana i nie pamiętam, jak to było, gdy miałam na wszystko tyle czasu.
 • Jesteś zaskoczony że pamiętasz tyle piosenek i kołysanek, zawsze wstydziłeś się śpiewać, no może czasem na karaoke po kilku piwach a teraz? Śpiewasz tej małej istotce, wszystko co Ci się przypomni choć czasem repertuar się kończy i zaczynasz od nowa… :)
 • Widzisz świat oczami dziecka. Cieszysz się ze śniegu za oknem. Idziesz na sanki, lepisz bałwana, zauważasz babie lato i z uśmiechem huśtasz się z Maluchem na huśtawce :)
Zawsze się śmieje,że w czasie ciąży przeglądałam strony z ubrankami dla dzieci, dodatkami do pokoiku, a po porodzie czytałam o kolkach, refluksie, pleśniawkach :)
4a
4g
f
4 komentarze
 • Anna Drobniak
  Napisane 19:18h, 01 lutego Odpowiedz

  „Odkryłam też że do powieszenia prania czy ugotowania obiadu wystarczy jedna ręka.” – napisałaś – nieźle, Ja za to odkryłam, że kiedy wyjeżdżam na dwa dni do babci i muszę sama zanieść wszystkie rzeczy na jeden raz do samochodu, jednocześnie pchając wózek to przydałaby mi się dodatkowa robo-ręka ;-). Przyjaciółka poradziła mi nawet, żebym napisała w tej sprawie na UJ ;-). A nóż coś takiego zbudują.

  • Ewelina
   Napisane 18:06h, 02 lutego Odpowiedz

   Haha, czyli Ty też Aniu odkryłaś jakąś swoją supermoc :) Może doczekamy się takiego gadżetu, byłby bardzo przydatny to chyba trzeba prośbę kierować na budowę maszyn lub robotykę :P

 • Arleta
  Napisane 17:38h, 01 lutego Odpowiedz

  hehe :) końcówka mnie rozbawiła – ale coś w tym jest :)
  Robienie obiadu z dzieckiem na ręku to pikuś – ja dzięki mojej małej potrafiłam smażyć kotlety jednocześnie mając ja przystawioną do piersi – na szczęście to zdarzyło się tylko raz – ale będę to pamiętać bardzo długo ;)

  • Ewelina
   Napisane 18:07h, 02 lutego Odpowiedz

   Mówiłaś, że w czasie karmienia byłaś na diecie dla karmiących, to dla kogo te kotlety, co? Dla Roberta :)?

Zostaw komentarz