Third Time Lucky | Czy istnieje recepta na bycie szczęśliwym?
Blog, lifestyle, książki, kuchnia, podróże, gotowanie, wnętrza, inspiracje, dyi, optymizm
363
post-template-default,single,single-post,postid-363,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Czy istnieje recepta na bycie szczęśliwym?

Nie jestem w tej dziedzinie żadną ekspertką, to co napiszę to wyłącznie moje przemyślenia i moje poglądy na życie, których się nieustannie uczę. Nie raz każdy z nas zastanawia się nad tym, co zrobić by być szczęśliwym? Ja uważam, że pierwszy podstawowy krok to:

1. Pokochać siebie, takiego jakim się jest. Każdy z nas jest wyjątkowy, trzeba tylko to w sobie odnaleźć. Co z tego, że masz np. grube nogi? Masz za to śliczną buzię, brzuch czy włosy. Każdy z nas jest inny i nie ma ludzi idealnych. Każdą wadę w swoim wyglądzie, jeżeli nie da się jej zwalczyć wystarczy zaakceptować albo zmienić w największe zalety.

2. Trzeba szanować swoje ciało, mieć czas na to by o siebie zadbać, nie chodzi tu o to by wydawać fortunę na SPA, wystarczy zrobić sobie paznokcie, maseczkę na włosy, czy po prostu pójść do fryzjera. Ten punkt tyczy się też naszego zdrowia. Bo jeżeli będziemy jedli byle co, pili hektolitry napojów gazowanych, w ogóle się nie ruszali, to wpłynie to oczywiście też na nasz wygląd. Znajdźmy czas na zdrowy posiłek i ruch.

3. Pomagać innym. Nic tak nie uszczęśliwia, jak pomaganie innym. Można zacząć od najbliższych, taka pomoc zawsze się zwraca dwukrotnie. Są też wolontariaty, można przeznaczać pewne kwoty pieniędzy na różne organizacje. Są portale typu: pajacyk, pusta miska. Czasem wystarczy tylko kliknąć.

4. Pozytywne myślenie. Niestety nasza kultura cechuje się narzekaniem na wszystko i wszystkich. Wielu ludzi odpowiedzialność za swoje życie zwala na rząd, na innych ludzi, na pieniądze. To nie tak, każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie i wystarczy ruszyć przysłowiowy tyłek i wziąć się do roboty. Patrzeć z optymizmem w przyszłość, nie przejmować się tym co ludzie mówią i robić wszystko to, co przybliża do realizacji własnych marzeń.

5. Otaczać się ludźmi, którzy mają w życiu podobne wartości. Dla mnie to bardzo ważne, osoby które są dla mnie ważne, mają podobne do mnie priorytety w życiu i podobne nastawienie do życia. Uwielbiam z nimi spędzać czas, rozmawiać o planach, marzeniach czy problemach. To osoby, które zawsze mnie wspierają i zależy im też na moim zdrowiu i szczęściu.

2

Na tym chyba zakończę moje wywody, mogłabym pisać i pisać na ten temat. Lubię czytać o pozytywnym nastawieniu do życia i czerpaniu z niego  co najlepsze. W życiu liczy się, by cieszyć się małym szczęściem. Wypijcie ulubioną herbatę w ulubionym kubku bądź filiżance, niech nie czeka na lepszą okazję. Ubierzcie się w ulubione ciuchy, użyjcie ulubionych perfum i żyjcie tu i teraz.

2 komentarze
  • Pastelowy domek
    Napisane 18:55h, 19 października Odpowiedz

    A ja uważam, że jeśli człowiek potrafi doceniać to co ma to zawsze będzie szczęśliwy :)

  • Lifestyle Plan By Ann
    Napisane 19:16h, 15 października Odpowiedz

    Popieram teorię, że trzeba cieszyć się małymi rzeczami dnia codziennego, ponieważ one tworzą nasze ogólne szczęście i dobre samopoczucie. Czasem jesteśmy tak zabiegani i zaaferowani sprawami życia codziennego, że nie dostrzegamy ludzi dookoła nas, oddalamy się od nich, nie dostrzegamy wspaniałych rzeczy i nie doceniamy prostych, ale przyjemnych chwil.. Uważam, że szczęście osiąga się właśnie wtedy kiedy potrafi się czerpać radość z tego co nas otacza. Najgorsze co może być to gonić za w sumie nie wiadomo czym i łudzić się, że jak to osiągniemy to wtedy dopiero będziemy szczęśliwi.

Zostaw komentarz