Third Time Lucky | Cecha pilnie poszukiwana
Blog, lifestyle, książki, kuchnia, podróże, gotowanie, wnętrza, inspiracje, dyi, optymizm
642
post-template-default,single,single-post,postid-642,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Cecha pilnie poszukiwana

Kiedy zostajemy rodzicami pojęcie ” cierpliwość”  nabiera całkiem nowego znaczenia i chyba każdemu rodzicowi „puszczają” nerwy, gdy np. po raz piętnasty ubiera czapeczkę swojemu  trzylatkowi  np. przed pójściem do przedszkola, a on usilnie ją ściąga. Można, a nawet trzeba wypróbować patent by sam ją założył, w końcu ma już trzy latka! Może to poskutkuje… Tak w ogóle to dobrze, jakby każdy rodzic miał tysiące różnych pomysłów, jak mu tą czapeczkę założyć. Najlepiej posłużyć się jakaś zabawą np. kto pierwszy ubierze czapkę ja czy ty? Gotowi start! Ale nie zawsze mamy na tyle czasu, bo przecież jest jeszcze praca itp. Następuje wybuch rodzicielskiej złości i mamy poczucie winy. Ale czy bycie niewzruszonym leży w naszej ludzkiej naturze? NIE! Ludzie często tracą cierpliwość i rodzicom też wolno, lepiej się na to przygotować i zareagować spokojnie niż gwałtownie wybuchnąć.

Nie ma rodziców idealnych, dzieci też ! Dlatego nie miej zbyt dużych wyrzutów sumienia, gdy puszczają Ci nerwy, ale staraj się być na to przygotowanym i mieć jakiegoś ASA w rękawie :) Tak będzie lepiej i dla Ciebie i dla Malucha.

FullSizeRender

2 komentarze
 • Arleta
  Napisane 15:16h, 17 stycznia Odpowiedz

  Czasem trzeba mieć naprawdę dużo rękawów i asów ;)

  • Ewelina
   Napisane 09:48h, 23 stycznia Odpowiedz

   Przydałaby się specjalna garderoba :)

Zostaw komentarz