Third Time Lucky | A Ty?
Blog, lifestyle, książki, kuchnia, podróże, gotowanie, wnętrza, inspiracje, dyi, optymizm
445
post-template-default,single,single-post,postid-445,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

A Ty?

Koniec roku to czas, w którym przeważnie każdy z nas zastanawia się nad swoim życiem. Co osiągnął, czego nowego się nauczył, kogo poznał, nad czym trzeba jeszcze popracować. Zapraszam Was do małego podsumowania. Zaczynamy!

1.  Czy jesteś szczęśliwy?

Jeżeli tak – gratuluję- tak trzymać!

Jeżeli nie, musisz zastanowić się co robisz nie tak, bo życie zależy TYLKO od Ciebie. Może za bardzo porównujesz się z innymi, lub chcesz spełniać wyobrażenia i wymagania innych wobec Ciebie?

2. Czy przebadałem się przynajmniej raz w roku?

Gdy tylko pojawi się jakaś okazja, urodziny, Święta, imieniny każdy każdemu życzy zdrowia, przeważnie dodaje, bo jest najważniejsze! A czy Ty dbasz o swoje zdrowie? Czy robisz ogólne badania raz do roku? Nie chodzi mi tu o kupowanie w aptece niezliczonej ilości tabletek na wszelakie schorzenia ( to lekomania, wiesz o tym?) Wiem, jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć czas, ale tu chodzi o nas, o nasze życie.

Jestem z siebie dumna, w tym roku zakończyłam ( mam nadzieję !) wiecznie powracający problem z zatokami. Wyrwałam dwie ósemki chirurgicznie i póki co cisza, mam nadzieję, że nie przed burzą. W Nowym Roku plan- ortodonta!

3. Czy dbałem/ dbałam o swój rozwój zarówno materialny, jak i fizyczny, umysłowy?

Aby żyć pełnią życia potrzebny jest rozwój! Wtedy czujemy, że nasze życie nie jest „puste” że coś się dzieje, że się rozwijamy i stajemy się coraz dojrzalsi i w pewien sposób mądrzejsi. Rozwój materialny ( rzeczy, pieniądze) np. czy udało mi się zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy na remont, samochód, może zmieniłem pracę ( to nie wiąże się akurat tylko z rozwojem materialnym). Fizyczny – czy dbałem o swoje ciało, o kondycję, może  w końcu znalazłam dziedzinę sportu, która mi spasowała i wykonywałem ją systematycznie, czy czuję się lepiej ruszając się ? Umysłowy – może być związany z pogłębianiem wiedzy, z naszymi poglądami, postawami. Czy nauczyłem się przynajmniej jednej nowej rzeczy?

Zapisałam się na język angielski (konwersacje) ruszyłam troszkę do przodu, jednak doszłam do takiego momentu, że musiałam to zakończyć, a może zrobić na razie tylko przerwę. Niestety gorzej szło mi z hiszpańskim, więc przekładam na nadchodzący rok. Zrobiłam raptem 5 lekcji z Perlina + troszkę filmów na you tube. Polecam podcasty do nauki klik

4. Jak wyglądają moje relacje z ludźmi?

Nie łudźmy się, człowiek to gatunek stadny, nie lubi długo być sam. Lubimy przebywać z innymi, wymieniać poglądy, pośmiać się, lubimy czymś się pochwalić lub po prostu z kimś być. Ważne jest budowanie relacji z ludźmi na których nam zależy, wtedy na pewno znajdziemy dla nich czas. Przestrzegam przed toksycznymi relacjami i ludźmi, którzy wiecznie narzekają. Dopóki oni nie zrozumieją jaką krzywdę wyrządzają sobie nikt im nie pomoże. Zachęcam Was do pomocy innym, może to być pomoc, która nic nie kosztuje. Czasem zwykły uśmiech, pomoc przy wchodzeniu do tramwaju, przytrzymanie drzwi poprawią Wam i innej osobie nastrój.

Ja w tym roku wkręciłam się w pomaganie bardziej materialne typu: schroniska, I Ty możesz zostać św. Mikołajem, stypendia dla dzieci z ubogich rodzin. Staram się co roku robić kartki dla bliskich na Święta, by dać im do zrozumienia jak są dla mnie ważni, pakować własnoręcznie prezenty, dzwonić do nich, pisać smsy itp.

5. Czy spełniłem/ spełniłam choć jedno moje marzenie?

Wystarczy jedno, ciężko zrealizować wszystkie marzenia w ciągu jednego roku, choć nie mówię, że się nie da! :)

Mi udało się ich dość trochę spełnić.  Pojechaliśmy na wakacje do tajemniczej Czarnogóry, Cudowny jesienny wypad do Zakopanego ( będę go wspominać do końca życia, bo był to najlepszy weekend w moim życiu)udało nam się zrobić szafę pod zabudowę, zamówić meble do łazienki, ruszyć z remontem wejścia do domu ( ale remont in progress…) jest tego jeszcze trochę… :)

2 komentarze
 • Lifestyle By Ania
  Napisane 18:11h, 02 stycznia Odpowiedz
 • Lifestyle By Ania
  Napisane 18:11h, 02 stycznia Odpowiedz

  Bardzo fajne podsumowanie. Tak w skrócie podsumowując, to:
  1. Od dwóch lat dużo pracuję nad sobą i zrozumiałam, że szczęścia właśnie należy szukać w sobie, a nie w rzeczach zewnętrznych. Oczywiście zdarzają się rożne dni, ale generalnie myślę, że jestem szczęśliwa:).
  2.Jeśli chodzi o badania, to mam taki zwyczaj od kilku lat, że każdego roku od stycznia do marca zaczynam robić różnego rodzaju „przeglądy”.
  3.Staram się nieustannie cały czas rozwijać w tych 3 dziedzinach, chociaż z wytrwałością różnie bywa:). Chodzę na aerobik, jeżdżę na rowerze, uczę się języków obcych i czytam dużo książek o rozwoju własnym.
  4.Również staram się unikać ludzi, którzy tylko narzekają i lubują się w rozgrzebywaniu swoich problemów zamiast je po prostu rozwiązać:). Zauważyłam, że im jestem starsza robię się mniej tolerancyjna dla narzekaczy, marud i wszelkiego rodzaju pesymistów, obrażalskich itd.
  5.Spełniłam moje wielkie marzenie o posiadaniu kota:). Od 2 miesięcy jestem pańcią super sierściucha:).

Zostaw komentarz